Εντυπωσιακό το ντεμπούτο του Χρήστου Τζόλη με τη φανέλα της Νόριτς, καθώς στην νίκη της ομάδας του επί της Μπόρνμουθ σημείωσε δύο γκολ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ στο τελικό 6-0 εντός έδρας για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Ο νεαρός Ελληνας επιθετικός βρήκε δύο φορές δίχτυα. Μάλιστα «χάρισε» άλλα δύο τέρματα στους συμπαίκτες του στα 75 πρώτα λεπτά του αγώνα για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Η Νόριτς υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης (24/8) την Μπόρνμουθ και ο Τζόλης έκανε την αμέσως διαφορά. Ο προπονητής Ντάνιελ Φάρκε του έδωσε την δυνατότητα να ξεδιπλώσει τις ικανότητές του μπροστά στο κοινό της ομάδας.

Ο 19χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, τροφοδότησε τον Ραπ στο 34ο για το 3-0 των γηπεδούχων και σκόραρε και πάλι στο 66ο για το 5-0. Στο 75′ έδωσε τη δεύτερή του ασίστ για το 6-0 από τον Σάρτζεντ.

Στον αγώνα πέρασε ως αλλαγή στο 76ο λεπτό του αγώνα και ο νυν και πρώην συμπαίκτης του στον «δικέφαλο» του Βορρά, Δημήτρης Γιαννούλης.